Ημερομηνία Τετ Δεκ 13, 2017 8:18 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 854 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 82, 83, 84, 85, 86  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ελαστικά Tiguan
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 05, 2017 8:07 pm 

Εγγραφη: Πέμ Μάιος 07, 2009 3:43 pm
Δημοσ.: 39
Χωρίς σύνδεση
ΙΩΑΝΝΗΣ ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ έγραψε:
lobi έγραψε:
Μετά από 4 χρόνια και περίπου 60.000km φορώντας Continental Cross Contact LX2 έφτασε η ώρα αντικατάστασης τους!Οι οικονομικές συνθήκες όμως έχουν αλλάξει και η δυνατότητα για την αγορά αντίστοιχων ελαστικών είναι απαγορευτική!Για το λόγο αυτό παράγγειλα τα Kleber Citilander 215/65/16 τα οποία είναι all weather στη τιμή των 350€.Ελπιζω να αποδειχθεί ένα value for money ελαστικό.

Οι δεικτες του βεβαια δεν ειναι και καλοι θα ελεγα ειδικα οικονομια d

Συμφωνώ, αλλά μην νομίζεις ότι οι δείκτες του Continental είναι πολύ καλύτεροι που να δικαιολογούν τα περίπου 100€ διαφορά!Γενικα ότι πληρώνεις παίρνεις!Εαν είχα την οικονομική δυνατότητα φυσικά και θα έπαιρνα κάτι καλύτερο!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 06, 2017 6:49 am 
Gear Two

Εγγραφη: Κυρ Ιαν 19, 2014 8:59 am
Δημοσ.: 146
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Χωρίς σύνδεση
lobi έγραψε:
ΙΩΑΝΝΗΣ ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ έγραψε:
lobi έγραψε:
Μετά από 4 χρόνια και περίπου 60.000km φορώντας Continental Cross Contact LX2 έφτασε η ώρα αντικατάστασης τους!Οι οικονομικές συνθήκες όμως έχουν αλλάξει και η δυνατότητα για την αγορά αντίστοιχων ελαστικών είναι απαγορευτική!Για το λόγο αυτό παράγγειλα τα Kleber Citilander 215/65/16 τα οποία είναι all weather στη τιμή των 350€.Ελπιζω να αποδειχθεί ένα value for money ελαστικό.

Οι δεικτες του βεβαια δεν ειναι και καλοι θα ελεγα ειδικα οικονομια d

Συμφωνώ, αλλά μην νομίζεις ότι οι δείκτες του Continental είναι πολύ καλύτεροι που να δικαιολογούν τα περίπου 100€ διαφορά!Γενικα ότι πληρώνεις παίρνεις!Εαν είχα την οικονομική δυνατότητα φυσικά και θα έπαιρνα κάτι καλύτερο!

https://d-elastikashop.gr/elastika/215- ... 2-4x4.html
Ούτε καν 100€ 69€ για την ακρίβεια. Τον Απρίλιο τα έβαλα στα 400 με λίγο παζάρι οπότε ένα 50αρικο η διαφορά...

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 06, 2017 11:44 am 

Εγγραφη: Παρ Νοέμ 29, 2013 1:57 pm
Δημοσ.: 36
Χωρίς σύνδεση
lobi έγραψε:

Θα παθεις πλακα με το λαστιχο...φοραω το αδερφακι του bf goodrich urban terain σε διασταση 235/50/18 και το λαστιχο ειναι απιστευτο... Περισυ με τα χιονια ανεβαινα σε ολα τα βουνα με παγο και χιονι οπου αυτοι με τα χιονολαστιχα και το καλοκαιρι με τους καυσωνες το λαστιχο κραταγε στις στροφες με πολλα χλμ χωρις να γλυστραει καθολου .... Τι αλλο να ζητησει κανεις ;;;;!!!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 06, 2017 11:51 am 

Εγγραφη: Πέμ Μάιος 07, 2009 3:43 pm
Δημοσ.: 39
Χωρίς σύνδεση
zlatcokimi έγραψε:
lobi έγραψε:

Θα παθεις πλακα με το λαστιχο...φοραω το αδερφακι του bf goodrich urban terain σε διασταση 235/50/18 και το λαστιχο ειναι απιστευτο... Περισυ με τα χιονια ανεβαινα σε ολα τα βουνα με παγο και χιονι οπου αυτοι με τα χιονολαστιχα και το καλοκαιρι με τους καυσωνες το λαστιχο κραταγε στις στροφες με πολλα χλμ χωρις να γλυστραει καθολου .... Τι αλλο να ζητησει κανεις ;;;;!!!!

Και εγώ για αυτό το διάλεξα.Μιλαμε για ένα all weather λάστιχο σε τίμια τιμή,θυγατρικής εταιρείας της Michelin όπως και το δικό σου!Και εξάλλου η κρίση θα μας κάνει να δοκιμάσουμε και κάτι άλλο εκτός από τα πολυδιαφημοζομενα ελαστικά των μεγάλων εταιρειών.Ηθελα να πάρω το Kleber Quadraxer2 αλλά δεν βγαίνει σε διάσταση 215/65/16!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 06, 2017 1:12 pm 
Gear Three

Εγγραφη: Τετ Ιουν 04, 2008 10:13 am
Δημοσ.: 690
Χωρίς σύνδεση
lobi έγραψε:
zlatcokimi έγραψε:
lobi έγραψε:

Και εγώ για αυτό το διάλεξα.Μιλαμε για ένα all weather λάστιχο σε τίμια τιμή,θυγατρικής εταιρείας της Michelin όπως και το δικό σου!Και εξάλλου η κρίση θα μας κάνει να δοκιμάσουμε και κάτι άλλο εκτός από τα πολυδιαφημοζομενα ελαστικά των μεγάλων εταιρειών.Ηθελα να πάρω το Kleber Quadraxer2 αλλά δεν βγαίνει σε διάσταση 215/65/16!

Σας ενδιαφερει οντβς το all weather λαστιχο??Το καλοκαιρι τι θα κανετε,θα αλλαζετε.Μηπως ενα 70/30 η 80/20 θα ηταν πιο ευχρηστο????

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 06, 2017 2:15 pm 

Χωρίς σύνδεση
Θα παθεις πλακα με το λαστιχο...φοραω το αδερφακι του bf goodrich urban terain σε διασταση 235/50/18 και το λαστιχο ειναι απιστευτο... Περισυ με τα χιονια ανεβαινα σε ολα τα βουνα με παγο και χιονι οπου αυτοι με τα χιονολαστιχα και το καλοκαιρι με τους καυσωνες το λαστιχο κραταγε στις στροφες με πολλα χλμ χωρις να γλυστραει καθολου .... Τι αλλο να ζητησει κανεις ;;;;!!!![/quote]

Σας ενδιαφερει οντβς το all weather λαστιχο??Το καλοκαιρι τι θα κανετε,θα αλλαζετε.Μηπως ενα 70/30 η 80/20 θα ηταν πιο ευχρηστο????[/quote]

δεν ειχε κανενα προβλημα το καλοκαιρι... ακομα και με 40 βαθμους κραταγε μια χαρα χωρις να δειχνει φθορα και κοψιματα στο πελμα του...το 70/30 ειναι ανα πας εκτος δρομου.... τα bf ειναι 90/10 με πιστοποιηση χιονιου...ακριβως αυτο που θελω εγω!!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 06, 2017 2:52 pm 

Εγγραφη: Κυρ Οκτ 24, 2010 8:48 am
Δημοσ.: 17
Χωρίς σύνδεση
Εγώ έβαλα τα michelin crossclimate suv 235/50r18. Δεν τα έχω πολύ καιρό για να καταθέσω εντυπώσεις. Μ'εχρι στογμής φαίνονται πολύ καλά. Θα περιμένω τα χιόνια να δούμε τι λένε.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 06, 2017 4:35 pm 

Χωρίς σύνδεση
procopy έγραψε:
Εγώ έβαλα τα michelin crossclimate suv 235/50r18. Δεν τα έχω πολύ καιρό για να καταθέσω εντυπώσεις. Μ'εχρι στογμής φαίνονται πολύ καλά. Θα περιμένω τα χιόνια να δούμε τι λένε.

παρομοιο λαστιχο με το δικο μου ειναι .... μια χαρα θα σε βολεψει

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 06, 2017 9:33 pm 
Gear Two

Εγγραφη: Τετ Ιαν 16, 2013 2:23 pm
Δημοσ.: 246
Χωρίς σύνδεση
procopy έγραψε:

Πες μας και τι τιμη τα αγορασες???

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 07, 2017 4:20 pm 

Εγγραφη: Κυρ Οκτ 24, 2010 8:48 am
Δημοσ.: 17
Χωρίς σύνδεση
dmpatanis έγραψε:
procopy έγραψε:

Πες μας και τι τιμη τα αγορασες???

670 euro

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Απάντηση στο θέμα  [ 854 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 82, 83, 84, 85, 86  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: