Ημερομηνία Τρί Φεβ 20, 2018 8:34 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 3 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 27, 2018 10:23 pm 

Εγγραφη: Παρ Μαρ 01, 2013 3:06 pm
Δημοσ.: 29
Χωρίς σύνδεση
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΕΝΑ VW TIGUAN ESCAPE ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 2010 ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ,ΩΣΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ 25 ΜΕ 30 ΑΛΟΓΑ,ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΡΟΠΗ. ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ;ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΙΟ ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ .

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 28, 2018 10:33 am 
Gear Two
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Ιαν 21, 2010 4:58 pm
Δημοσ.: 370
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη - Πήλιο
Χωρίς σύνδεση
fanasot έγραψε:
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΕΝΑ VW TIGUAN ESCAPE ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 2010 ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ,ΩΣΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ 25 ΜΕ 30 ΑΛΟΓΑ,ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΡΟΠΗ. ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ;ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΙΟ ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ .

Καλημέρα,
1.4 Μηχανή ή 2.0; Για τη πρώτη όπως και τη δεύτερη, προτείνω (imho) επιλογή επώνυμου οίκου βελτιώσεων και όχι "πειραματισμούς" με προγραμματιστές!

Αξίζει ασφαλώς η βελτίωση, αρκεί να γίνει με γνώμονα την αξιοπιστία και όχι το ζόρισμα του κινητήρα για να βγάλει άλογα και ροπή.

Επίσης βοηθάει αρκετά και μια εισαγωγή αέρα ελεύθερης ροής. Το εργοστασιακό φιλτροκούτι είναι αρκετά "μπουκωμένο".

Γιάγκος

APR (K04, FMIC, CAI), G-racing Kevlar δίσκος Sachs-Sport Πλατώ, R8 Coils, GFB DV+, Γιαλαντζής φουλ Φ76 εξάτμιση, 200CPS Cat, Wilwood 6R, 350X32 δισκοπλακες, 310X22 αεριζόμενα πίσω,BSH Throttle Pipe (μπεκ για w/m), CTS TP K04, 18" Davenport

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 28, 2018 4:49 pm 
Gear Four
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Τρί Απρ 08, 2008 5:44 pm
Δημοσ.: 1780
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Χωρίς σύνδεση
Καλημέρα

Γαι το θέμα που σε ενδιαφέρει υπάρχουν πάρα πολλά threads κάτω από τον τίτλο "Βελτιώσεις" στο παρακάτω link. http://www.tiguan.gr/forum/viewforum.php?f=14
Προσπάθησε σε παρακαλώ πριν απευθύνεις μία ερώτηση να κάνεις μία μικρή ερευνα στο forum μήπως υπάρχει ήδη απαντημένο το ερώτημά σου.
Το συγκεκριμένο θέμα που άνοιξες το τοποθέτησες στο κεφάλαιο "Ζάντες Ελαστικά" και σύντομα θα μεταφερθεί στο σωστό κεφάλαιο που είναι "Βελτιώσεις"

Καλή συνέχεια!

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Απάντηση στο θέμα  [ 3 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση