Ημερομηνία Τετ Δεκ 13, 2017 8:16 am

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 96 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: TIGUAN ΚΑΙ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 25, 2010 3:36 pm 
Gear Four
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Μαρ 29, 2009 5:30 pm
Δημοσ.: 1484
Τοποθεσια: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Χωρίς σύνδεση
MIXANAG έγραψε:
το tigi ειναι ενα προσθοκινητο αυτοκινητο υπο νορμαλ συνθηκες στην ασφαλτο με δυνατοτητα μεταφορας μερους της ροπης πισω οποτε λογικα θα υποστρεφει.
α επι την ευκαιρια οποιος μπει με πολυ περισσοτερα χιλιομετρα σε στροφη μην περιμενει να προλαβει να τον μαζεψει το esp , δεν υπαρχει ο απαιτουμενος χωρος για να γινει αυτο.

Ετσι ακριβώς όπως τα λέει ο Μιχάλης.
Κλειστή(δηλ. τι κλειστή omg omg , χρεοκωπημένη θα έλεγα) κατηφορική δεξιά μαζί με λίγο χωματάκι πέρυσι το καλοκαίρι στην Πελοπόννησο μου εξήγησε -ευτυχώς χωρίς δύσκολες εξετάσεις και άλλα τρελλά- πόσο λάθος έκανα να θεωρώ ότι το tigi είναι cart poster_oops.
Δεν πρέπει να ξεχνούμε ότι προσπαθούν να στρίψουν 1600Kg με υπερυψωμένο κέντρο βάρους redface
Ισως καμιά φορά, αυτά όλα τα ηλεκτρονικοκαλούδια, να μας αποκοιμίζουν και να παρααισθανόμαστε ασφαλής g035 g035
Και για να μην παρεξηγηθώ, μιλώ για τις δικές μου οδηγικές δυνατότητες...

...και μην ξεχάσω... ουδείς ανίκητος πλην του ηλιθίου ....όχι πάλι ρε σύ g035
Γιατί.... άλλο να ορμάς :geekk και άλλο να τσαλαβουτάς whip

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 25, 2010 3:51 pm 
Gear Two
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Μάιος 28, 2009 6:11 pm
Δημοσ.: 339
Τοποθεσια: ΛΙΤΟΧΩΡΟ
Χωρίς σύνδεση
Για να βγεί με το tigi κάποιος εκτός δρόμου θέλει μεγάλη προσπάθεια και θα θεωρηθεί κατόρθωμα. Παιδιά στις στροφές πατάμε γκάζι να το βάλουμε μέσα. Όχι φρένο και όχι να είναι το αυτοκίνητο κρεμασμένο απο δύναμη. Δεν θα σε προδώσει ποτέ. Εγώ που το βάζω και στην πίστα καμία φορά για να παίξω βγάζω το esp και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 25, 2010 4:08 pm 
Gear Two

Εγγραφη: Παρ Οκτ 23, 2009 10:46 am
Δημοσ.: 211
Χωρίς σύνδεση
Ευχαριστώ για την ανταπόκριση, αλλά για να μην παρεξηγηθώ και εγώ προσωπικά προτιμώ το λιγότερο παρεμβατικό esp.

Το προηγούμενο έντονο test το είχα κάνει με ολοκαίνουργια λάστιχα, τα οποία μου έδιναν πολύ μεγαλύτερα όρια πρόσφυσης μπροστά (235). Μάλιστα είχα παρατηρήσει τότε ότι η ουρά έτεινε να ακολουθεί περισσότερο τη φορά του αυτοκινήτου με την τετρακίνηση και το esp να διορθώνουν την τελευταία, παρά τη μούρη να φεύγει και φυσικά να πρέπει να μαζέψεις με περιορισμό/έλεγχο στο γκάζι και τιμόνι. Και πάλι για να μην παρεξηγηθώ από κάποιους που θα τύχει να διαβάσουν τυχαία το άρθρο, μιλάω για ένα τρόπο οδήγησης που μοιάζει περισσότερο με ανάβαση σε ειδική διαδρομή που οι περισσότεροι οδηγοί μάλλον δεν θα φτάσουν ποτέ το αυτοκίνητο τους σε αυτά τα όρια.

Απλά κάπου εκεί που αποφάσισα να κόψω τους ρυθμούς άρχισαν οι ενδοιασμοί για τα γλιστερά οδοστρώματα όπως σε βροχή (βέβαια θα μου πείτε ότι όλοι οι ελληνικοί δρόμοι είναι αυτού του είδους ούτος ή άλλως eusa_think ) καθότι το αυτοκίνητο το οδηγούν και γυναικόπαιδα που μπορεί να μην ανταποκριθούν δεόντως στις ανάλογες περιστάσεις.

Κορυφή
 Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Tiguan και Τετρακίνηση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 01, 2015 11:27 am 
Gear Two

Εγγραφη: Κυρ Ιαν 19, 2014 8:59 am
Δημοσ.: 146
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Χωρίς σύνδεση
Καλημέρα μια διευκρίνηση το σασμάν έχει την ίδια βαλβολινη με το εμπρός διαφορικό η έχει άλλο δοχείο όπως το πίσω;

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 02, 2015 12:49 pm 
Gear Four
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Δεκ 11, 2008 5:00 pm
Δημοσ.: 1938
Τοποθεσια: Πετρουπολη
Χωρίς σύνδεση
izz έγραψε:
Καλημέρα μια διευκρίνηση το σασμάν έχει την ίδια βαλβολινη με το εμπρός διαφορικό η έχει άλλο δοχείο όπως το πίσω;

ΑΛΛΗ!

Κορυφή
 Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 01, 2015 8:38 am 
Gear Two

Εγγραφη: Κυρ Ιαν 19, 2014 8:59 am
Δημοσ.: 146
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Χωρίς σύνδεση
Καλημέρα μήπως ξέρει κάποιος πόσα λίτρα βαλβολινη περνούν το εμπρός και πίσω διαφορικό;

Κορυφή
 Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Απάντηση στο θέμα  [ 96 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες [ DST ]

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: